'Vild med dans'-vinderen nyder kærligheden
Michael Olesen har fået sin normale hverdag tilbage
Den flotte sejr i 'Vild med Dans' sidder stadig i kroppen på Michael Olesen, der i månedsvis kæmpede sig til tops sammen med dansepartneren Jasmin Lind.
Efter afviklingen af den definitivt sidste udgave af dansekonkurrencen har han fået den normale hverdag tilbage, og den ved han godt, hvad skal bruges til.
Det bedste i 2025
- Så nu skal jeg bare bruge mere tid sammen med min kæreste, min søn og mine venner, afslørede den 43-årige danser ved premieren på 'Avatar' i 'Vue' på Fisketorvet.
På spørgsmålet om, hvad det bedste, der er hændt i hans liv i 2025, var han ikke i tvivl.
- At vi har fundet hinanden, lød det med henvisning til ledsageren Heidi Angelo Frikke.
Nyt tiltag
- Heidi har gjort sig fortjent til en rejse, fordi hun har støttet mig hele vejen igennem, sagde han, der sidste år blev skilt fra Joan Divineefter 11 år sammen.
De har sammen sønnen Felix.
Arbejdsmæssigt er der nye tiltag på tapetet til næste år.
- Der venter en masse spændende ting, men jeg kan ikke fortælle om det endnu. Det handler om noget, jeg har gang i, og så kobles der nyt på, sagde han hemmelighedsfuldt.