Mystik om Christian og Margrethe

Kongehuset har intet meldt ud

Offentliggjort

Når prinsesse Isabella senere i dag bliver fejret på Aarhus Rådhus i anledning af hendes 18-års fødselsdag den 21. april  ved vi, at det bliver med Frederik og Mary samt fødselarens to yngre søskende, prinsesse Josephine og prins Vincent blandt gæsterne.

Det står også klart, at grev Ingolf og grevinde Sussi er inviteret.

Hvad med Christian og Margrethe

Til gengæld er der intet blevet meldt ud om, hvorvidt der vil være andre fra den kongelige familie til stede. 

Således heller ikke om kronprins Christian og dronning Margrethe dukker op.   

Kronprinsen er i fuld gang med aftjeningen af sin værnepligt på Antvorskov Kaserne i Slagelse, og det er slet ikke  givet, at han kan få fri i dagens anledning.

Afsløres klokken 14

Men man har da selvfølgelig lov at håbe, at også storebror og farmor er med på denne store dag for Isabella. 

Alle bliver meget klogere omkring klokken 14, når festen skydes i gang på Rådhuspladsen i Aarhus. 

Der er intet blevet meldt ud om, hvorvidt kronprins Christian og dronning Margrethe dukker op ved fejringen af prinsesse Isabella på Rådhuset i Aarhus senere i dag.

  

Powered by Labrador CMS