Så stort er det blevet
Den OL-sølvvindende tidligere bryder Mark O. Madsen kan ikke få armene ned
Mark O. Madsen og hans hustru Maria har på kort tid opnået stor succes med deres MMA-projekt, som nu har sikret en betydelig tv-aftale.
Det skriver SE og HØR.

Så mange kan følge med
Deres kommende event i 'Guldboxen', Nykøbing Falster vil blive vist i Storbritannien, Tyskland, Østrig og Schweiz, hvilket betyder, at over 150 millioner husstande kan følge med.
- Det er en helt vanvittig tv-aftale, vi har fået lavet. Vi er under et år gamle, og vi havde ikke kunne forudsige, at vi ville være nået hertil allerede. Vi er i rivende udvikling og rivende vækst, fortæller en glad og stolt Mark O. Madsen til mediet.

I arenaen og på tv
Mark O. Madsen sammenligner ambitionerne med at skabe MMA'ens svar på Champions League, og ser frem til at levere en spektakulær oplevelse både i arenaen og på tv.
Som bryder har Mark O. Madsen tidligere vundet sølvmedalje ved OL.


.