Lukker salon-delen

Dennis Knudsen fortsætter dog med sakse-håndværket

Offentliggjort

Dennis Knudsen har besluttet at lukke sin salonvirksomhed, Dennis Knudsen.dk Salon ApS, men han fortsætter med at klippe sine kunder.

Det skriver Ekstra Bladet.

Lukningen sker frivilligt og efter et mindre underskud.

Den 62-årige kendis-frisør har selv indsat sig som likvidator for at afvikle firmaet.

Dennis Knudsen har stadig ikke fået kørekortet tilbage, så han må ty til 'væltepeter'.

Lægges ind under 

- Jeg er flyttet fra Korsør, hvor min salon ligger, og jeg skal til at åbne noget i mit nye hjem eller i et lille lokale her i Vedbæk. Men det er i mindre skala. Jeg skal ikke have en stor salon med mange ansatte. Jeg har flere andre firmaer, så det giver mening, at lægge salon-delen ind under en af de andre virksomheder, siger Dennis Knudsen til mediet.

Dennis Knudsen understreger, at kunderne stadig kan booke tid som normalt, men først skal han holde ferie med sine tre børn.

I regnskabet for 2024 er der røde tal at finde med et resultat på minus 76.170 kroner, skriver mediet.

Powered by Labrador CMS