Se nyhedsværten folde sig ud
Cecilie Beck greb ketsjeren i den gode sags tjeneste
Det var en frisk og glad Cecilie Beck, der sammen med flere kendte gav den gas, da 'Børnediabetesfonden' mandag aften stod bag et padel-arrangement i 'Racket Club' i København.

- Jeg spiller padel, fordi jeg gerne vil støtte op om børn, der har Type 1-diabetes, sagde den 54-årige nyhedsvært til Kendte.dk.
Fin form

- Det er ekstra svært, når det er syge børn. De har brug for ekstra støtte og hjælp, fortsatte Cecilie Beck, der fik samlet penge ind ved at vise fin form i turneringen.

Morer sig med det

- Jeg spiller jævnligt padel – ikke at man kan se det – men jeg morer mig med det, lød det videre fra hende, der i sommerens løb også har været at finde på 'Smukfest'.
Næste store opgave

Nu ser Cecilie Beck frem til sin næste store tv-opgave, nemlig når det går løs med kommunalvalget i november.

